Офіційний сайт Департаменту освіти Харківської міської

Пам'ятка безпеки школяра

Пам’ятка безпеки школяра

(інформація для батьків)

Перш за все, необхідно навчити свою дитину правильно поводитися на вулиці, пояснити, які саме небезпечні ситуації можуть скластися на вулицях і яких наслідків можна очікувати.

Уважним потрібно бути вже на виході з квартири. Треба перевірити, чи ніхто не стоїть під дверима. Якщо доведеться користуватися ліфтом, навчіть дитину правильно поводитися у кабіні, поясніть, як викликати диспетчера у випадку, якщо ліфт застрягне. Також дитина має чітко знати: коли у підї’зді пахне димом, ліфтом користуватися категорично заборонено, адже під час пожежі автоматично відключається електропостачання. Необхідно пояснити дитині, що заходити в ліфт треба тільки з добре знайомими людьми.

Ні в якому разі не можна нікуди ходити з чужими людьми, сідати до них у машину або щось брати, наприклад, цукерки, іграшки, речі  для передачі батькам тощо.

Якщо дитину схопили за руку і кудись тягнуть, тут допускаються всі засоби самозахисту. Можна і навіть треба кричати, відбиватися, кусатися і дряпатися.

Частіше нагадуйте дитині, що ви ніколи не попросите незнайомця забрати її зі школи.

Попередьте дитину, що дорогою зі школи можна зустрітися з небезпекою: відкритими каналізаційними люками, машиною, що виїхала зненацька.

На подвір'ї є майданчики для розваг, гойдалки, турники тощо, де діти, на жаль, нерідко отримують травми під час гри. Розкажіть дитині, що сідати і вставати з гойдалок можна тільки після повної  зупинки, обходити гойдалку потрібно на достатній відстані.